İmplant Diş Fiyatları Nasıl Belirlenir

İmplant Diş Fiyatları Nasıl Belirlenir

İntrenette implant diş fiyatları hakkında çok farklı bilgiler yer almaktadır. Bu bilgi kirliliğine son vermek ve implant fiyatlarının neye göre belirlendiğini açıklamak için detaylı bir içerik yazmaya karar verdik.

Bu içerikte implant fiyatları ne kadar? Sorusunun cevabı yerine fiyatları belirleyen değişkenlere yer vermeye çalıştık.

İmplant Uygulaması Hakkında

İmplant dişler, ağızda bulunan eksik dişler için uygulanan bir yöntemdir. Bu konuda diş hekimi tarafından uygun görülen uygulamanın yapılması için öncelikle muayene yapılması gerekmektedir. Varsa ağız içinde sorunlu -veya kısa sürede sorun çıkarabilecek- dişler onlarla beraber implant diş yapılabilmektedir.

implant animasyon

İmplant Fiyatları Neye Göre Belirlenir

Ağzınızda ki eksik diş sayısı hem uygulamanın fiyatını, hem de süresini değiştirebilir. Günümüz implant piyasası içerisinde yüzlerce farklı firmanın faaliyet gösterdiğini söyleyebiliriz. Bunlar arasında üretilen ürünün kalitesine göre bir sınıflandırma yapmak mümkün olabilir.

En Kaliteli İmplant Markaları

Doğal olarak kullanılan malzemenin kalitesi, işçiliği ve yapıldığı yere göre Avrupa ve Amerikamerkezli pek çok firmayı en kaliteli implant markaları arasında sayabiliriz.

Bu markaların ürettiği ürünler en kaliteli implant markaları arasında yer aldığı için fiyatlarının da yüksek olması kaçınılmazdır. Bir diğer önemli konu başlığı ise her Avrupa markasının en kaliteli ürünleri üretmiyor olmasıdır. Diş hekiminiz marka tercihi ile ilgili gerekli bilgilendirmeyi yapacaktır.

eksik dis tedavisi
implant diş tedavisi

Türk Diş Hekimleri Birliği implant fiyatları konusunda bir tarifeyi yıllık olarak yayınlar. Diş hekimleri bu tarifeye uygun olarak diş implant fiyatlarını belirlerler.

Orta ve Düşük Kalitede İmplant Markaları

En fazla markanın yer aldığı sınıf budur. Orta kalitede implant fiyatları genellikle fiyatlandırma bakımından ekonomik olmakla birlikte uzun süreli kullanım konusunda sorunlar çıkarabilir.

Sonuç Olarak İmplant Fiyatları

Uygulanacak diş sayısına göre değişkenlik gösterir. Kullanılan markaya ve diğer uygulamalara göre değişkenlik gösterebilir.

Şu unutulmamalıdır ki; implant uygulaması  ağız sağlığı için son derece önemlidir. Bu bakımdan gerçek dişlerinizin yerini tutacak ve asla aradaki farkı hissetmeyeceğiniz bir implant diş sizi uzun yıllar boyunca rahat hissettirecektir.

implantın avantajları
implantın avantajları

Dilerseniz implant fiyatları konusunda farklı kaynaklardan bilgi alabilirsiniz. Yalnız bilgi alırken kullanılan implant markasını ve uygulama süresini özellikle öğrenmeyi ihmal etmemelisiniz.

Ağız ve diş sağlığı asla riske atılmaması gereken bir konudur. O sebeple  işinin uzmanı bir diş hekimi ile çalışmanız uzun vadede sizin için daha ekonomik bir  seçenek olacaktır.

Aklınıza takılan her türlü konu başlığında yorum yapabilir ve gerekli konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Whatsapp aç
🦷 Şuan online ! Fiyat ve Danışma
Merhaba 👋 Whatsapp üzerinden fiyat sorabilir sorununuzu danışabilirsiniz.