İmplant Nedir | Kimlere Yapılır

İmplant Nedir | Kimlere Yapılır

Gülümsemek herkesin en doğal hakkıdır. Özellikle yapılan araştırmalar göstermiştir ki, diş eksikliğine bağlı problemler genç yaşlarda özgüven sorununa, ileri yaşlarda beslenme problemlerine neden olmaktadır. O sebepten çok geç olmadan ağızdaki diş bütünlüğü ve sıralanması bozulmadan bir diş hekimine uğramalı ve diş implantı konusunda destek almalısınız. Bu içeriğimizde implant nedir ve kimlere uygulanır sorusunun cevaplarına yer vermeye çalıştık.

İmplant Nedir

Diş bütünlüğünün sağlanması, eksik dişlerin varlığının azaltılması ve ağız sağlığının sürekliliği gibi konu başlıkları diş implantının amaçları arasında yer alır. Eksik dişlerin yerine sağlıklı diş görüntüsünde ve en azından sağlıklı dişler kadar gerçekçi diş yerleştirilmesi işlemine diş implantı denmektedir.

Diş implantı, eksik dişin bağlı bulunduğu çene kemiğine bir vida yardımıyla tutturulan yapay diş şeklinde tanımlanabilir. Bu uygulama çenenize veya ağız sağlığınıza herhangi bir zararı olmayan malzemelerle yapılır.

Çeneniz kabul ettikten sonra diş implantınız artık gerçek dişiniz kadar kusursuz olacaktır!

istanbulimplant logo

Kontrole Gitmeniz Gereklidir

Diş implantı hakkında, diş hekimi kontrolü olmaksızın net bir bilgi vermek doğru değildir. Genel anlamda diş implantı; sağlık sorunu olmayan kişilere yapılmaktadır. Özellikle bu konuda ilk bakılan yerin çene kemiği olduğunu söyleyebiliriz.

Eğer diş implantı yaptırmak istiyorum diyorsanız öncelikle çene kemiğinizin gelişiminde bir sorun olmaması ve destekleyebilecek yapıda olması gerektiğinin altını tekrardan çizebiliriz.

Çene Sorunları Olanlar Ne Yapmalı

Genellikle bu oran düşük olsa da kemik miktarınız implantı destekleyemeyebilir. Bu durumda diş hekiminiz sizin için ekstra alt yapı sağlayacaktır. Bu işlemi daha sonrasında detaylı bir içerikte tekrardan inceleyeceğiz.

implant
implant

Diş İmplantı Nasıl Yapılır

Çene kemiğinize implant vidaları yardımıyla bir destek oluşturulur. Bu sayede kaybettiğiniz dişiniz gibi vücudunuz tarafından kabul edilmiş yapay bir dişe sahip olursunuz. Çene kemiğinizin bu uygulamayı kabul etmesi gerekmektedir.

Diş hekiminiz kontrolü esnasında ağız ve diş eti sağlığınıza özellikle gözlemleyecektir.

Kaç Dişe İmplant Yapılabilir

İmplant tedavisi tek dişten başlayarak ağızdaki eksik diş sayısına göre farklı adetlerde uygulanabilmektedir. Gerçek diş rahatlığının günümüzdeki en iyi uygulamasının implant diş olduğunu kabul etmemiz gerekir.

İmplantta Yaş Sınırı Var mı

İmplant uygulamasının sağlıklı bir şekilde tamamlanması için üst yaş sınırı bulunmamaktadır. Daha çok biraz öncede altını çizdiğimiz çene kemiği ve genel ağız sağlığının yerinde olması bu uygulamanın tamamlanması için yeterli olacaktır.

İmplant Ağrı Yapar mı

Genellikle implant ağrısı standart bir diş tedavisinden farklı olmamaktadır. Özellikle ilk ağrısı geçtikten sonra bir ömür boyu varlığını bile unutacağınız kadar gerçekçi bir dişe sahip olacaksınız. İmplant ağrısı genellikle fazla abartılır. Yapılan işlemin şekli düşünüldüğünde bu konuda bilgi sahibi olmayan kişiler çok ağrı çekildiğini düşünmektedir. Oysa ki implant ağrısı çok kısa sürer ve genellikle tekrarlamaz.

İmplant ve uygulaması hakkında aklınıza takılan her türlü soruyu bize sorabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Whatsapp aç
🦷 Şuan online ! Fiyat ve Danışma
Merhaba 👋 Whatsapp üzerinden fiyat sorabilir sorununuzu danışabilirsiniz.