İmplant Tedavisinin Vücut Tarafından Reddedilme Olasılığı Var Mıdır?

Home / İmplant / İmplant Tedavisinin Vücut Tarafından Reddedilme Olasılığı Var Mıdır?
İmplant Tedavisinin Vücut Tarafından Reddedilme Olasılığı Var Mıdır?

Eksik olan dişlerinizin yerine implant tedavisi uygulamasını yaptıracaksınız ancak ilerleyen zamanlarda yada kısa bir süre sonra vücut tarafından reddedileceğinden korkuyor musunuz? İşte en çok merak edilen konulardan bir tanesi de implant tedavisinden sonra vücudun tepki vermesi ve tedaviyi kabul etmeme durumunun olup olmayacağı olmaktadır. Bizlerde merak ettiğiniz bitin konular büyük bir incelikle siz sevgili ziyaretçilerimiz için bir derledik.

İmplant tedavilerinde titanyum kullanılmaya başlaması ve bunun yanında ise yüzey özellikleri konusunda da yapılan uzun araştırmalar sonucunda titanyum insan dokusunun büyük oranda dostu olduğunu bildirmektedir. Bunlara göre ise titanyum insan dokuları ile birebir aynı olmasından dolayı beklenmeyen ve aynı zamanda ise istenmeyen bir sorun ve problem çıkarmaz. İmplantın vücut tarafından reddedilme olasılığı, yani kısacası ise doku reddi oluşması bu aşamalarda ise söz konusu olmamaktadır. Fakat bilinmesi gereken bazı noktalarda bulunmaktadır.

vucudun-implant-reddetmesi

Bunlar ise, implantı sarmış olan kemikleri erimesi ve zamanla eski haline gelmeyecek olmasına neden olan bir takım durumlar da yaşanmaktadır. Bunlarda ağız temizliğine, bakımına ve en önemlisi olarak ağız hijyenine dikkat edilmemesi, gerektiğinden fazla alkol ve bunun yanında sigara kullanımı gibi etkenler başlıca gelmektedir. Bunlara bağlı olarak da implant gelecek zamanlarda bir ihtimal de olsa kaybedile bilmektedir. Bunlara neden ve sebep vermemek için düzenli olarak diş hekiminize aylık ya da gerekli görmüş olduğu süre zarfında kontrollerinizi yaptırmanız gerekmektedir. Bu sayede ise implantlarınızın ömrünü uzatarak gelecek zamanlarda oluşabilecek olan sorunların ve problemlerinde kısa sürede önüne geçebilirsiniz. Bunlardan başka implant tedavisini vücudun reddetmesi durumu, diş hekiminizin yeterli bilgiye sahip olmaması ve sizlere gereken tedavi şekillerini uygulamamış olmasında kaynaklı olmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Whatsapp aç
🦷 Şuan online ! Fiyat ve Danışma
Merhaba 👋 Whatsapp üzerinden fiyat sorabilir sorununuzu danışabilirsiniz.