İmplant Vidaları Kemik İle Kaynaşmazsa Ne Olur?

Home / İmplant / İmplant Vidaları Kemik İle Kaynaşmazsa Ne Olur?
İmplant Vidaları Kemik İle Kaynaşmazsa Ne Olur?

Tedavi yöntemlerinde uygun implant yöntemleri ve sıralı olan işlemleri uygulanmazsa eğer istenmeyen sonuçlar elde edecektir. Aslında bilinmesi gerekmektedir ki böyle bir ihtimal yok denecek kadar az bir ihtimal olmaktadır. Bu tarz sorunlar ve başarısızlıklar genellikle cerrahi operasyonları takip etmeye başlayan ilk 2 ve 3 ay içerisinde ortaya çıkarak kendini göstermeye başlayan sorunlardan olmaktadır. Böyle durumlarda uzman diş hekimi kadar kolay olan bir işlem ile yapılan implantlar yerinden çıkarılmalıdır.

İmplant Kemik Uyusmasi
İmplant Kemik Uyusmasi

Bu bölgelerde kemiğin iyileşmesini takiben yeni bir implant konulması gerekmektedir. Aynı zamanda klasik tip protezlerden birisi de tercih edilebilmektedir. En doğru seçimlerden bir tanesi olmaktadır. Ancak bilinmesi gerekmektedir ki, 2’den fazla implant uygulaması yapılan hastalarda arta kalan implantlar protezlerinde de yeniden tasarlanması sonucunda hizmet vermeye yeterli olmaktadır. Bunların dışında iyi bir uzman doktor tarafından yapılan gerekli muayeneler neticesinde implant uygulamalarına engel ya da sorun olacak ve aynı zamanda risk oluşturabilecek durumlar vardır. Bu durumlar saplandığında seçilen vakalarda doğru teknik il uyum çap ve aynı zamanda boyda implant yerleştiğimi yapıldıktan sonra böyle sorunlarla karşılaşmak çok düşük bir ihtimal olmaktadır.
İmplant işleminin yerinden çıkarılması diş çekimi işlemleri ile hemen hemen aynı olmaktadır. Çenede yeni kemik oluşumları beklendikten sonra o bölgelerde yeniden implant tedavisi yapılabilmektedir. Veya implant sayısı yeterli farklı bir planlama işlemleri de yapılabilmektedir. Bu durumlarda uzman diş hekiminiz, hareketli protez olan total protez ve aynı zamanda yarım damak protezi uygulaması tercih edilmektedir. Normal şartlarda bu ihtimaller oldukça düşük olmaktadır. Diş implant uygulamaları ve çene kemiği birbirine problemsiz olan bir şekilde kaynaşır ve osteointegrasyon tamamlandıktan sonra implant üstü protezler kısa sürede takılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Whatsapp aç
🦷 Şuan online ! Fiyat ve Danışma
Merhaba 👋 Whatsapp üzerinden fiyat sorabilir sorununuzu danışabilirsiniz.