İmplant Yaptırmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

İmplant Yaptırmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eksik dişin, adetine ve diğer dişlerin sağlığına bağlı olarak diş hekiminin kontrolü ile implant diş uygulaması yapılmaktadır. Bu konuda implant yaptırmadan önce nelere dikkat edilmeli? Sorusunun cevaplanması gerekir.

Eksik dişlere önlem alınması, estetik açıdan önemli olduğu kadar yaşam kalitesinin sağlanması açısından da son derece önemlidir. Eksik dişler uzun vadede sağlıklı dişlerin sürekliliği açısından hızlı bir şekilde önlem alınması gereken bir konudur.

Tabi ki bütün eksik dişlere implant uygulaması gerekmemektedir. Bu konuda diş hekiminiz sizi uygun şekilde yönlendirerek diğer alternatif yöntemler hakkında bilgilendirecektir.

Peki ama implant yaptırmadan önce nelere dikkat etmek gerekir? Bu sorunun cevabını birlikte verelim istedik.

Kemik Yapısı Önemlidir

İmplant başarısı doğrudan kemik yapısı ile ilişkili bir konu başlığıdır. Bu durum hakkında diş hekiminiz gerekli tetkikleri yaparak atılması gereken adımlar hakkında genel bilgilendirme yapacaktır. Herhangi bir yaş aralığına dikkat edilmeksizin sağlıklı beslenmek adına uygun şekilde işlemlerin tamamlanması gerekir.

İmplant Süresi

Genellikle önemli bir konu başlığı olarak dikkat çekmemekle birlikte yapılacak dişin adetine göre küçük oynamalar yapılabilir. İmplant çok ağrı hissedeceğiniz bir işlem değildir. O sebeple süreside kalitesi ile kıyaslandığında dikkat edilmesi gereken konu başlıkları arasında yer almaz.

dis eti iltihabi implant
implant örneği

Diğer Dişlerinizin Durumu

Uygulama konusunda ağzınızda bulunan diğer dişlerinizin durumu doğrudan uygulamayı belirler. Çenede yeterli yer olmaması, çapraşık dişler, sağlığını kaybetmiş (çürümüş veya kırılmış) dişler implant tedavisi ile birleştirilerek daha estetik bir görünüm kazanması amaçlanabilir.

Doğru Diş Hekiminin Tercihi

Pek çok diş hekimi implant konusunda başarılı olmayabilir. O sebeple, doğru diş hekiminin tercih edilmesi belki de en önemli konu başlıkları arasında yer almaktadır. Bu sebeple iyi bir şekilde araştırma yapmak, süresi, markası ve fiyatı gibi değişkenlerle birlikte düşünerek bir süzgeçten geçirmek daha yerinde bir tercih olacaktır.

İmplant Markası

Uygulanacak implant markası genellikle implant diş fiyatı hakkında çok net bir fikir verecektir. Özellikle implant yaptırmadan önce kullanılacak markayı sormakta fayda var. Günümüzde beş yüzün üzerinde implant markası bulunduğu için en kaliteli olan Avrupa ve Amerikan malı implantların tercih edilmesi sizin için avantaj olacaktır.

Sonuç Olarak İmplant Yaptırmadan Önce

İyi araştırma yapmak ve eksiklikler hakkında detaylı bilgi sahibi olmak en mantıklı işlem olarak ön plana çıkar. Bu konuda işinin uzmanı olan bir adresle çalışmanız, öncesinde araştırma yapıp markaları öğrenmeniz yeterlidir. Adresimizde implant markaları hakkında oldukça detaylı bilgilendirmelere ulaşabilirsiniz.

Aklınıza takılan her türlü soruda bir tık uzağınızda olduğumuzu da belirtmek istiyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Whatsapp aç
🦷 Şuan online ! Fiyat ve Danışma
Merhaba 👋 Whatsapp üzerinden fiyat sorabilir sorununuzu danışabilirsiniz.